in

Nëse keni çarçafë me ngjyrë të zezë ose të kuqe, ndërrojini menjëherë! Arsyeja është kaq e frikshme…

Po shfaqen...

Kohët e fundit, një ekip shkencëtarësh nga Universiteti i Floridës vendosën të bëjnë një eksperiment mbi ngjyrat e çarçafëve, që tërheqin insektet e ndryshme. Kjo pasi ka një lidhje mes ngjyrës së tyre dhe tendencës për të patur insekte në mënyrë të papritur në shtëpi.

E kuqja dhe e zeza ishin dy ngjyrat që kryesonin renditjen, nga studimet e bëra.

Po shfaqen...

Tani që e dini këtë fakt, mundohuni t’i shmangni këto ngjyra në çarçafë!

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Kjo farë parandalon tombocidet, pastron lëkurën dhe forcon imunitetin!

Shenjat që paralajmërojnë praninë e cisteve në vezore. Kur duhet të kërkoni ndihmë mjekësore?