Një karotë, një avokado dhe një kapsulë e vitaminës E është kura magjike në 20 minuta!

Në mënyrë që të funksionojë në mënyrë të përkryer, trupi ynë kërkon kujdesin e nevojshëm nga ne. Pra çdo ditë duhet të përpiqeni ta ushqeni atë sa më mirë dhe vitamina E është thelbësore për këtë.

Ja çfarë mund të bëni me të:

Përzieni karotën e grirë imët me tulin e avokados. Më pas shtoni lëngun e vitaminës E. Aplikojeni në fytyrë dhe e lini të qendrojë për 20 minuta. Në fund e shpëlani me ujë të bollshëm.

Avokadoja është një nga frutat më të pasura me vitaminë E, kështu që kjo do të rrisë efektet e maskës tonë. Përveç kësaj, karrota përmban beta-karoten, e cila rinovon kolagjenin tonë.

Çelësi i lëkurës së shëndetshme është që të ketë ushqyesit e nevojshëm në mënyrë që të rigjenerohet vetë dhe të jetë në gjendje të ketë atë estetikë që ne kërkojmë.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Bar veshi me mjaltë, karafila, kanellë, shafran dhe arrëmyshk… Ilaçi për shërimin e sëmundjeve femërore, madje edhe sterilitetin!

Këto janë gjërat që doktorët ju këshillojnë të bëni me vaginën tuaj!