Një karotë, një avokado dhe një kapsulë e vitaminës E është kura magjike në 20 minuta!

0 243

Në mënyrë që të funksionojë në mënyrë të përkryer, trupi ynë kërkon kujdesin e nevojshëm nga ne. Pra çdo ditë duhet të përpiqeni ta ushqeni atë sa më mirë dhe vitamina E është thelbësore për këtë.

Ja çfarë mund të bëni me të:

Përzieni karotën e grirë imët me tulin e avokados. Më pas shtoni lëngun e vitaminës E. Aplikojeni në fytyrë dhe e lini të qendrojë për 20 minuta. Në fund e shpëlani me ujë të bollshëm.

Avokadoja është një nga frutat më të pasura me vitaminë E, kështu që kjo do të rrisë efektet e maskës tonë. Përveç kësaj, karrota përmban beta-karoten, e cila rinovon kolagjenin tonë.

Çelësi i lëkurës së shëndetshme është që të ketë ushqyesit e nevojshëm në mënyrë që të rigjenerohet vetë dhe të jetë në gjendje të ketë atë estetikë që ne kërkojmë.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë