Pasta e njelmët për dhëmbë të bardhë si bora!

Te murgjit e Tibetit dhëmbët gjithmonë mbesin të shëndetshëm deri në pleqërinë e thellë, madje kështu ishte edhe në periudhat antike, kur në këto pjesë nuk kishin dëgjuar as për pastë të dhëmbëve as për stomatolog.

A dëshironi ta dini sekretin e tyre? Shumë e thjeshtë!

Në gjysmë gote me ujë të vluar e të ftohur më pas tretni një lugë kripë të trashë. Përzieni një minutë, merrni brushën dhe pastrojini dhëmbët në mëngjes dhe në mbrëmje, pas shujtave.

Po shfaqen...

Pas kësaj, dhëmbët do të jenë më të bardhë, e mishi i dhëmbëve forcohet. Në fillim nuk do të ndiheni rehat, dhëmbët bëhen të ndjeshëm, por pas pak kohe kjo kalon.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Nëna shqiptare që nuk i jepte gji foshnjës që qante, edhe pse kishte qumësht… Një rrëfim që të “heq trurin”!

5 fakte befasuese që nuk i keni ditur për trupin e mashkullit… Ata mund të prodhojnë edhe qumësht!