in

Përse boronicat janë të mbuluara me një lloj pluhuri të bardhë?

Po shfaqen...

Misteri se përse boronicat janë të mbuluara me një pluhur të bardhë kur i blini ato në dyqan, më në fund është zgjidhur. Por mos u brengosni, ai pluhur është krejtësisht natyral.

Mbulesa me pluhur të bardhë – e cila hiqet posa t’i pastroni me ujë – është aty për t’i mbrojtur boronicat nga dëmet dhe sëmundjet.

Pluhuri është krejtësisht natyral dhe nuk vendoset aty në mënyrë artificiale. Ai ndihmon në parandalimin e baktereve dhe kërpudhave.

Po shfaqen...

Vlen të ceket se boronicat janë tejet të shëndetshme, dhe në veçanti ndërlidhen me një kujtesë të fortë.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Heqja e mitrës, si ndikon në kënaqësinë seksuale tek femra?

Frizurë shumë të bukur për dy minuta! Ju nevojitet vetëm një laps i thjeshtë (VIDEO)