Përzierja magjike që ju shpëton nga inflamacioni, ngërçi dhe diabeti!

0 281

Kujdesi ndaj shëndetit duhet të jetë i vazhdueshëm në mënyrë që të shmangni shqetësime të të tilla si: inflamacioni, ftohja, diabeti apo ngërçi. Një problem i tillë ju bën dëm dhe ju pengon të ndiqni veprimtaritë tuaja të përditshme.

Nuk është e thënë të mbusheni me ilaçe farmaceutike, sepse përvçse kanë efekte të mëdha anësore, pas një kohe të gjatë përdorimi mund të mos jenë më efektive. Kështu, ka një recetë e cila jua zgjidh problemin si me magji. Është shumë e dobishme edhe për dhimbjet menstruale, gjithashtu.

Përbërësit:
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 1 ½ filxhan çaji ujë
  • 1 shkop kanellë
  • 1 copë xhenxhefil
  • Lëng limoni (opsional)
Udhëzime për përgatijen dhe përdorimin:

Nxeheni fillimisht ujin në temperaturë mesatare. Shtojeni më pas në të xhenxhefilin e pastruar dhe lërini të vlojnë. Pastaj shtoni kanellën dhe ziejeni për 5 minuta më shumë. Hidheni përzierjen në një enë të pastër. Shtoni mjaltin dhe pak lëng limoni, sipas dëshirës.

Pijeni menjëherë!

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë