in

Përzierja magjike që ju shpëton nga inflamacioni, ngërçi dhe diabeti!

Po shfaqen...

Kujdesi ndaj shëndetit duhet të jetë i vazhdueshëm në mënyrë që të shmangni shqetësime të të tilla si: inflamacioni, ftohja, diabeti apo ngërçi. Një problem i tillë ju bën dëm dhe ju pengon të ndiqni veprimtaritë tuaja të përditshme.

Nuk është e thënë të mbusheni me ilaçe farmaceutike, sepse përvçse kanë efekte të mëdha anësore, pas një kohe të gjatë përdorimi mund të mos jenë më efektive. Kështu, ka një recetë e cila jua zgjidh problemin si me magji. Është shumë e dobishme edhe për dhimbjet menstruale, gjithashtu.

Përbërësit:
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 1 ½ filxhan çaji ujë
  • 1 shkop kanellë
  • 1 copë xhenxhefil
  • Lëng limoni (opsional)
Udhëzime për përgatijen dhe përdorimin:

Nxeheni fillimisht ujin në temperaturë mesatare. Shtojeni më pas në të xhenxhefilin e pastruar dhe lërini të vlojnë. Pastaj shtoni kanellën dhe ziejeni për 5 minuta më shumë. Hidheni përzierjen në një enë të pastër. Shtoni mjaltin dhe pak lëng limoni, sipas dëshirës.

Po shfaqen...

Pijeni menjëherë!

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

E vërtetuar shkencërisht, kjo është erëza që neutralizon dhe qetëson dhimbjet e migrenës!

Për 9 javë do hiqni dorë nga duhanpirja! Kjo recetë me bazë limonin ju garanton!