Provojeni “pastruesin” natyral të gojës!

0 144
Përbërësit:
  • ½ e lugës kanellë pluhur,
  • 1 lugë mjaltë,
  • ½ e lugës sodë bikarboni,
  • 2 dcl ujë të ngrohtë,
  • 2 limonë.
Përgatitja:

Në ujë të ngrohtë e shtoni mjaltin dhe e përzieni në zjarr derisa të shkrihet, më pas shtoni sodë bikarboni, kanellë dhe në fund limonët. Masën e shtoni në kavanoz dhe përzieni gjithçka.

Për aromë të freskët të gojës e përdorni çdo mëngjes pasi t’i keni pastruar dhëmbët, dy lugë të lëngut i mbani në gojë për 4 minuta dhe më pas e hidhni jashtë.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...