in

Provojeni “pastruesin” natyral të gojës!

Po shfaqen...
Përbërësit:
  • ½ e lugës kanellë pluhur,
  • 1 lugë mjaltë,
  • ½ e lugës sodë bikarboni,
  • 2 dcl ujë të ngrohtë,
  • 2 limonë.
Përgatitja:

Në ujë të ngrohtë e shtoni mjaltin dhe e përzieni në zjarr derisa të shkrihet, më pas shtoni sodë bikarboni, kanellë dhe në fund limonët. Masën e shtoni në kavanoz dhe përzieni gjithçka.

Për aromë të freskët të gojës e përdorni çdo mëngjes pasi t’i keni pastruar dhëmbët, dy lugë të lëngut i mbani në gojë për 4 minuta dhe më pas e hidhni jashtë.

Po shfaqen...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Dy problemet më madhore gjatë menopauzës, ja nga çfarë duhet të ruhen gratë!

Kjo është receta më e fuqishme për trajtimin e hemorroideve!