Receta me vaj ulliri dhe sheqer, ilaçi që i duhet lëkurës suaj!

Nëse jeni një nga ata njerëz që e doni trupin tuaj të butë dhe të duket i ri në çdo kohë, atëherë kjo është diçka shumë e thjeshtë për tu arritur me recetën që do t’ju sugjerojmë.

Me anë të 2 përbërësve që gjenden gjithmonë në kuzhinën tuaj do të krijoni një krem natyral që heq të gjitha papastërtitë, shtresat e qelizave të vdekura dhe ushqen lëkurën.

Përbërësit:
  • 1-2 lugë gjelle vaj ulliri
  • 2 lugë gjelle sheqer
Udhëzime:

Gjëja e parë që duhet të bëni është të hidhni sheqerin në dorën tuaj dhe më pas vajin e ullirit. Në rast se dëshironi mund ta zëvendësoni edhe me vaj kokosi. Më pas aplikojeni në duar dhe në të gjithë trupin. Fërkojeni mirë, ngadalë që të largoni papastërtitë. Shpëlajeni me ujë dhe aplikoni një locion trupi, të preferuarin tuaj.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Ushqimi numër 1 në botë për luftimin e alergjisë!

10 ushqimet më kancerogjene që duhet t’i shamngni sa më shumë!