Receta për lëngun që “gjunjëzon” të gjitha sëmundjet sezonale!

Të gjitha nevojat ditore për vitamina dhe minerale dhe substancat e tjera mund t’i konsumoni nga një gotë e vetme, e cila forcon sistemin imun dhe mbron nga sëmundjet sezonale.

Përbërësit:
 • 1 mollë,
 • 1 dardhë,
 • 1 trangull i freskët,
 • 1 copë xhenxhefil,
 • 1 grusht me gjethe spinaqi të freskët,
 • ½ selino,
 • ½ e karotës,
 • 1 grusht lakër jeshile,
 • ½ e panxharit,
 • 1 rriskë ananas,
 • 1 pjesë brokol,
 • 1 kungulleshkë,
 • 1 copë rrikë,
 • 1 grusht kopër,
 • 1 rriskë spec të kuq,
 • 1 rriskë spec të verdhë.
Përgatitja:

Pemët dhe perimet i lani mirë, i pastroni dhe i përzieni në blender dhe ia shtoni pak akull dhe ujë nëse ka nevojë.

Përse ta konsumoni këtë përzierje?

Aty gjenden vitaminat A, B, B1, B2, B3, B6, C, E dhe K. Përmban beta karotinë, kalcium, hekur, magnez, mangan, zink, selen, natrium, fosfor, kalium, squfur, bakër, krom dhe bakër.

Kujt u sugjerohet?

Personave që shërohen prej gripit sezonal, ftohja dhe virroza, atyre që e kanë tepruar me alkool apo me pije të ëmbla, dhe të gjithë ata që dëshirojnë t’i dërgojnë në organizëm substancat e nevojshme ushqyese.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

3 veprimet tuaja që ju shkaktojnë rrjedhje vaginale dhe nuk e vini re!

Banja e ftohtë shëron kapsllëkun, e ai që konsumon ujë gjatë ushqimit është më i dobët!