Receta që largon yndyrën nga flokët tuaj në 10minuta…

Keni zbokth? Pjesa e rrënjëve tek flokët është gjithmonë me yndyrë dhe akoma nuk keni gjetur shampon e duhur me të cilin do mund t’a eleminoni plotësisht yndyrën? Atëherë ju sugjerojmë të trajtoni atë me maskën me mjaltë dhe limon.

Kjo maskë është shumë efikase dhe duhet patjetër ta aplikoni në rrënjën e flokut… Më pas vazhdoni me procedurën siç e kemi shpjeguar më poshtë…

Përbërësit:

3 lugë mjaltë
1 limon

Përgatitja:

Merreni limonin dhe shtrydheni. Pasi të merrni lëngun e limonit përziejeni me mjaltin të cilin e keni shkrirë më parë në mikrovale. Me masën e përtgatitur lyejeni skalpin e kokës dhe flokët. Trajtimin e lini të qëndrojë për 30 minuta dhe pastaj shpëlajeni koken me shampon tuaj të zakonshme.

Përgatiteni këtë maskë të paktën 3 herë në javë që të shikoni një rezultat fantastik.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

E dini cili është aleati i vërtetë i femrave?

Farat që parandalojnë sulmin në zemër!