Receta që ndihmon në uljen e nivelit të treglicerideve dhe sheqerit në gjak. Është 100 % e sigurtë dhe natyrale!

0 223
Shumë njerëz e kanë përdorur këtë recetë për një kohë shumë të gjatë dhe shumë prej tyre gëzojnë një shëndet të plotë. Kjo do t’ju ndihmojë të ulni nivelin e sheqerit në gjak dhe të humbni peshë në mënyrë natyrale.

Përbërësit:

  • 2 shkopinj kanellë
  • 1 lugë gjelle karafila
  • 1.5 litër ujë
Përgatitja:

Hidheni ujin në një enë dhe shtoni në të kanellën dhe karafilin. Vendosini në frigorifer për 4-5 ditë në mënyrë që përbërësit të kombinohen mirë dhe të lëshojnë të gjitha vlerat ushqyese. Doza e rekomanduar në ditë është 100 ml. Pijeni çdo mëngjes para se të hani apo pini diçka tjetër.

Nëse doza ju mbaron për 4 ditë, përgatisni një tjetër. Përsëriteni trajtimin dy herë dhe më pas bëni një pushim prej 15 ditësh. Ky ilaç natyral do t’ju ndihmojë të ulni nivelin e kolesterolit dhe triglicerideve.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë