Rigjenerojeni fytyrën me këtë rutinë mëngjesi me vetëm dy përbërës!

0 325

Këshillat popullore, me kalimin e kohës, po zëvendësojnë edhe industrinë e kozmetikës.

Sigurisht, për atë kategori njerëzish me të ardhura të papërballueshme për të eksperimentuar me produktet e shtrenjta të bukurisë.

Për ju që përpiqeni vetë, po ju sjellim maskën e mëposhtme me qumësht dhe kafe që, sipas përvojës së atyre që e kanë provuar, ndihmon në paraqitjen më të re të lëkurës së fytyrës.

Përbërësit:

Kafe turke (pluhur)

Qumësht (me përqindje të ulët të yndyrës)

Përgatitja:

Në një enë hidhni pak kafe, duke shtuar nga pak qumësht, në mënyrë që të shndërrohen në një krem të lëngshëm. Aplikojeni maskën në lëkurën e fytyrës, masazhojeni dhe lëreni për 15 minuta. Lajeni fytyrën me ujë të vakët.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë