Rreziqet që na kanosen kur nuk kryejmë marrëdhënie seksuale për një kohë të gjatë!

Një listë të tri efekteve anësore për shkak të mungesës së marrëdhënies seksuale…

Rreziku më i lartë i sëmundjeve të zemrës

Një studim shkencor ka gjetur se kryerja e marrëdhënies seksuale në vetëm dy herë në javë shton dy herë më shumë mundësinë e bllokimit të arterieve.

Më shumë stres

Ju mund të ndjeheni seksualisht i frustruar për një arsye, pasi hulumtimi tregon se seksi është i mirë për lehtësimin e stresit.

Seksi rrit nivelet e endorfineve dhe hormonit oksitocinë të prodhuar nga truri.

Rritja e ngadaltë e trurit

Të kryesh seks më shpesh në fakt mund të të bëjë më të mençur, bazuar në hulumtimin e Oksfordit.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Këto janë katër raste të djegies vaginale dhe si t’i shërojmë ato…

Pini një gotë ujë në orën 6 të mëngjesit! E tërë bota është çmendur nga rezultatet që jep!