DASHURIDASHURI BOSSBOSS

Sallatë me lakër të kuqe dhe kos, sallata që duhet ta provoni patjetër!

Nëse dëshironi një sallatë të shpejtë që mund ta gatuani në vetëm 5 minuta, kjo është pikërisht receta që ju duhet. E lehtë në përbërës dhe në mënyrën e përgatitjes.

Përgatitja:
  • 3 gota lakër të copëtuar imët
  • 1 gotë kos
  • 1 lugë gjelle majonezë
  • 2 thelpinj hudhër
  • Kripë
  • Majdanoz i copëtuar
Përgatitja:

Grijeni lakrën imët dhe hidheni në një tas të madh. Në një tas mesatar kombinoni kosin dhe majonezën. Hidhni pak kripë mbi lakër dhe shtoni përizerjen me kos mbi të. Përziejini mirë që të kombinohen të gjithë përbërësit dhe më pas dekorojeni sallatën me pak majdanoz të copëtuar.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Brengoseni se fëmija juaj ka peshë të ulët? Njihuni me ushqimet që rrisin peshën e foshnjës!

Nëse doni një stomak të sheshtë, qëndroni larg nga 3 ushqimet që me siguri i konsumoni çdo ditë!