Seks pas lindjes, këto sekrete duhet t’i dijë çdo prind!

Gjetja e kohës për të bërë dashuri është e vështirë me një fëmijë të ri në shtëpi dhe askush nuk e di më mirë se sa prindërit me përvojë.

Ndërsa sipas këshillave nga BabyCenter, mbani shkëndijat e marrëdhënieveedhe pas lindjes ndezur nëpërmjet këtyre gjërave:

Mos kufizoni marrëdhëniet intime vetëm në dhomën e gjumit

Të keni marrëdhënie në vende të pazakonta ngre emocionet dhe përmison jetën tuaj seksuale.

Redefinoni seksin

Të gjitha rrugët nuk duhet të çojnë në seks. Ka shumë mënyra për t’u argëtuar në qoftë se nuk keni kohë për një marrëdhënie normale.

Po shfaqen...
Bisedoni gjatë marrëdhënieve

Kur fëmija juaj është në gjumë, merrni diçka për të ngrënë apo për të pirë, ndizni qirinjtë dhe kënaquni me një bisedë si në kohërat e vjetra.

Mos prisni për privatësi absolute

Nëse prisni një kohë kur foshnja të jetë jashtë shtëpisë osë në një dhomë tjetër, ju mbase mund të prisni shumë kohë.

Pothuajse 60 për qind e çifteve të anketuara thanë se kishin kryer marrëdhënie në një dhomë me beben.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Arsyet pse vagina juaj mund të kundërmojë erë të keqe…

Niseni ditën me pijen plot antioksidantë, ja si ta përgatisni!