Shalqiri kundër “lëvores së portokallit”!

Kjo ëmbëlsirë e shijshme në vete përmban 90 për qind ujë, gjë që e bën atë një antioksidues dhe ushqim ideal për dietë. Pos se do të konsumoni sasi të mjaftueshme të ujit në organizëm, do të fitoni edhe një dozë të madhe me vitamina dhe minerale.

Falë efektit të tij diuretik, shalqiri është aleat i hatashëm në luftën kundër kilogramëve të tepërt, por edhe kundër celulitit. Lëngu i shalqirit e forcon imunitetit, sepse ka shumë kalium dhe vitamina A, C dhe B6, fosfor e magnez.

Përbërësit:
  • shalqi
  • lime (limon i gjelbër)
  • mentë

Në blender hidhni pjesë të shalqirit pa fara dhe qëroni lëvoren e limesë, më pas përzieni gjithçka.
Shërbehuni me kokrra të akullit dhe gjethe të freskëta të mentës.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Gjashtë arsye për të bërë më shumë dashuri, orgazma ndihmon të humbisni peshë…

Për pastrim, shërim dhe humbje në peshë përdoreni këtë recetë!