Shenjat e kancerit që asnjë grua nuk duhet t’i injorojë

Me vetëdijen e rritur ndaj kancerit të gjirit, kontrolli i gjoksit tuaj në baza ditorë duhet të jetë bërë një zakon.

Megjithatë, ekzistojnë disa forma të tjera të kancerit që tregojnë shenja të zakonshme dhe delikate të cilat shpesh mund të shpërfillen.

Është normale të ndiheni të fryrë përkohësisht pasi të keni ngrënë shumë ose gjatë periodave. Megjithatë, nëse ndjenja e fryrë në stomak nuk largohet brenda pak javësh, konsultohuni me mjekun tuaj.

Megjithëse, gjakderdhja midis periodave nuk është gjithmonë shkak për kancer, prap se prap nuk mund të përjashtohet plotësisht.

Gjakderdhja e rëndë shpesh është shenjë e kancerit endometrial të kancerit të qafës së mitrës.

Ndonjëherë mund të përjetoni lodhje për shkak të aktivitetit fizik apo mungesës së pushimit që shkon për një ose dy ditë.

Sidoqoftë, nëse ndiheni të lodhur edhe pasi keni pushuar mjaftueshëm, kjo mund të jetë shenjë e leukemisë, kancerit të stomakut apo të zorrës së trashë.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Një herë në dy ditë shpëlajeni gojën me uthull molle: Rezultatet e dukshme në çast!

Prokuroria zbulon minj të ngordhur në fabrikën e mishit (Video)