Shërojeni bakterin e mërzitshëm me ilaçe natyrale!

“Helicobacter pylori” është bakter i dëmshëm. Ai përhap infeksionet në lukth dhe zorrën dymbëdhjetëgishtore. Shumë sëmundje të këtyre organeve ndërlidhen me këtë bakter, praninë e tij në organizëm. Për shërimin e tij përshkruhen antibiotikë dhe probiotikë të veçantë. Shërimi zgjat dy javë. Pos mjekësisë modern, ekzistojnë edhe ilaçe natyrale që e shërojnë bakterin në fjalë.

Receta natyrale
Farat e lirit
  • 1 lugë fara të lirit e përzieni me
  • 200 ml ujë të vluar.

E mbuloni dhe e lini të qëndrojë 2-3 orë. E procedoni dhe merrni nga një lugë të madhe të supës para secilës shujtë. Një përzierje si kjo ndikon pozitivisht në lukth, sepse përtërin muret e lukthit dhe pakëson dhimbjet.

Lëngu i patates

Merrni 3 patate dhe shtrydhni lëngun prej tyre. Lëngun e fituar nga patatet e pini nga gjysmë gote, para secilës shujtë. Ndikon si qetësues në lukth dhe e pakëson dhimbjen.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Lëvorja e mollës ju ndihmon në humbjen e kileve…

Thuajini lamtumirë diabetit dhe kilogramëve shtesë!