Shpëtojini dhe zbardhini dhëmbët me pluhur për pjekurina!

Ata që e kanë provuar thonë se asnjë preparat më mirë nuk i largon njollat e kafesë, cigareve dhe pijeve të gazuara. Ne ju sjellim recetën për pastën vendore, së cilës i nevojiten tre përbërës: pluhur për pjekurina, vaj kokosi, vaj të mentës.

Ju nevojitet një kavanoz në të cilin do ta ruani pastën e përgatitur.
Hidhni pesë lugë pluhur për pjekurina në kavanoz, më pas shtoni edhe katër lugë vaj kokosi, e në fund shtoni dhjetë deri pesëmbëdhjetë pika vaj të mentës dhe përzieni gjithçka.

Pluhuri për pjekurina i zbardh dhëmbët, vaji i kokosit i mbron prej baktereve, ndërsa që vaji i mentës e freskon aromën tuaj të gojës.

Po shfaqen...

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

10 kokrra nga ky frut në ditë dhe harrojini problemet me artritin!

Shkaktarët e kancerit – helmuesit e shtëpisë tuaj!