Shtojeni hirin në rutinën tuaj të bukurisë, lëkura do t’ju kthehet 5 vite pas…

Zeoliti është një substancë biologjikisht aktive, 100 për qind pluhur mineral natyral, i cili detoksifikon trupin, eleminon toksinat, metalet e rënda si dhe radikalet e lira. Ky pluhur është plotësisht jotoksik dhe nuk ka asnjë efekt anësor për shëndetin. Ai quhet ndryshe edhe hiri vullkanik, pasi krijohet me shpërthimin e vulkaneve.

Zeoliti rrit efektin pozitiv tek të gjitha produktet në të cilat përdoret, si ato kozmetike apo mjekësore.

Për një lëkurë rrezatuese dhe të ushqyeshme, ky është përbërësi ideal që ju duhet ta bëni pjesë të rutinës tuaj të bukurisë.

Përbërësit:
  • 2 lugë gjelle zeolit (hi vullknaik)
  • ujë
Përgatitja:

Shtoni në një enë hirin vulllkanik dhe pak ujë. Përziejini derisa të formoni një maskë të qëndrueshme. Aplikojeni në fytyrën tuaj ngadalë me lëvizje rrethore dhe lëreni të veprojë për 10 minuta. Më pas lajeni fytyrën me ujë të vakët.

Këtë trajtim mund ta ndiqni çdo dy javë dhe lëkura juaj do të duket thjesht e mrekullueshme.

Ia vlen të trajtoni fytyrën tuaj me këtë maskë, që përveçse nuk kushton, e ndihmon lëkurën e fytyrës tuaj të duket gjithmonë e freskët dhe rrezatuese.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Përparësitë e vajit të kanellës dhe si ta përgatisni

Ç’është Hixhamja?