Shurupi më i mirë kundër kollitjes me gjethen magjike!

Nëse ju dhembë fyti dhe keni kollë me këlbazë, e në anën tjetër nuk ju pëlqen edhe aq shumë ideja që të pini ilaçe, atëherë ky shurup i bërë në shtëpi është përzgjedhja më e mirë për ju.

Përbërësit:
  • 1 kg qepë
  • 1/2 kg mjaltë
  • Disa gjethe të dafinës
  • Disa shkopinj të kanellës
Përgatitja:

Pastrojeni qepën dhe grijeni në të katërtat, ku më pas, bashkë me gjethet e dafinës dhe kanellën ziejini në 2 litra ujë. Vlojini qetë për rreth një orë. Pasi që të zihet qepa, kullojeni ujin dhe përziejeni me mjaltë.

Qiteni shurupin në shishe të qelqtë dhe ruajeni në frigorifer.

Pijeni tri herë në ditë, nga dy lugë!

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Ja pse duhet menjëherë ta hani një mollë!

Një mesazh frymëzues për të gjitha femrat që do bëhen nëna së shpejti…