in

Si ta ndalni dhimbjen e veshit me limon?

Po shfaqen...

Dhimbja e veshit është nga më të padurueshmet që trupi i njeriut përballon. Nganjëherë është mirë që të provoni disa mënyra të tjera për ta ndalur dhimbjen, përveç me ilaçe.

Limoni është një përbërës që ndihmon shumë në këtë gjë.

Si të veproni:

Për ta lehtësuar dhimbjen dhe për t’i dezinfektuar veshët nga ndotësit e ndryshëm që janë grumbulluar brenda tij, shtrydhni limon, lyejeni një copë pambuku dhe përdoreni atë për të pastruar butësisht kanalin e veshit.

Po shfaqen...

Limonët punojnë si një mjet i shkëlqyer natyral për infeksionet bakterialë të veshëve, për shkak të pranisë së acidit citrik, i cili përdoret gjithashtu në shumë ilaçe industriale dhe pengon zhvillimin e infeksioneve bakteriale në tërësi.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Endometrioza, shkaku kryesor i infertilitetit, ja 5 shenjat më të zakonshme të kësaj sëmundjeje!

Si të përdorni mjaltin për të larguar shenjat, për të parandaluar plakjen e fytyrës dhe rënien e flokëve!