in

Si t’i eliminoni njollat kafe të lëkurës me ndihmën e një patateje?

Po shfaqen...

Një nga mjetet natyrale që ndihmon në zbardhjen e njollave të errëta në lëkurë janë patatet. Ju mund të aplikoni lëng patatesh të ziera ose feta të hollë patateje në zonat e errëta të lëkurës. I lini për 10-15 minuta dhe më pas e shpëlani lëkurën me ujë të ngrohtë.

Nëse e aplikoni këtë çdo ditë, pas 7-8 ditësh do të vëreni ndryshimet e para.

Gjithashtu mos harroni edhe fuqinë e aloe verës, sidomos nëse e keni bimën në shtëpi. E prisni fletën përgjysmë dhe xhelin e aplikoni tek njollat kafe të lëkurës. E lini të thahet për 20 minuta. Në fund me ndihmën e një peshqiri dhe ujë të vakët pastrojeni. Përsëriteni disa herë në javë këtë trajtim.

Po shfaqen...

Të dyja trajtimet rekomandohen për njollat kafe që gjendet tek duart dhe tek shpina.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Mëlçia e dhjamosur? Këto 8 ushqimet do ta pastrojnë atë!

Shkencëtarët zbulojnë: Ky frut është parandalimi më i mirë për kancerin e gjirit!