Simptomat paralajmëruese të klamidia!

Klamidia është një infeksion i transmetuar seksualisht, i shkaktuar nga bakteri Chlamydia trachomatis.

Si femrat ashtu edhe meshkujt janë të rrezikuar nga ky infeksion, i cili mund të përhapet nëpërmjet seksit vaginal, anal dhe oral.

Po shfaqen...

Klamidia mund të infektojë qafën e mitrës, anusin, uretrën, dhe megjithëse janë raste tejet të rralla, ajo mund të prekë edhe fytin ose sytë. Shumica e njerëzve nuk e dinë që kanë klamidia për shkak se është një sëmundje e heshtur, shtuar faktit që simptomat e saj janë të ngjashme me ato të shumë problematikave shëndetësore.

Simptomat paralajmëruese të klamidia, të cilat nuk duhet injoruar:
  • Shkarkim jonormal nga vagjina
  • Urinim i shpeshtë ose i dhimbshëm
  • Dhimbje në zonën rektale, shkarkime ose gjakderdhje
  • Dhimbje në pjesën e poshtme abdominale
  • Dhimbje apo gjakderdhje gjatë aktit seksual

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Shkaktarët e varjes së gjoksit dhe si të shmangni ato…

Mos e tejkaloni kafjallin: shtojini këto gjëra në kafjall dhe kilogramët shkrihen 100 për qind!