Soda eliminon dhjamin tek barku, kofshët dhe krahu, nëse përgatitet kështu!

0 991

Soda e bukës është padyshim përbërësi më i zakonshëm i përdorur, për shkak të përfitimeve të shumta që ka. Në këtë artikull, mund të zbuloni se si ta përshpejtoni proçesin e humbjes së peshës për të arritur qëllimin tuaj edhe më shpejt. Nuk është e vështirë. Sekreti është që të përfshini pak sodë buke në dietën tuaj.

Këtu është 1 recetë e lehtë që mund të filloni ta përdorni që nga ky moment:

Sodë buke me lëng limoni

Përbërësit:

½ filxhan çaji me ujë
1 lugë çaji me sodë buke
½ filxhan çaji me limon

Udhëzime:
Kjo recetë është shumë e lehtë për t’u përgatitur. Merrni një gotë ujë dhe pastaj vendosni pak sodë në të. Trazojeni mirë derisa soda të tretet plotësisht dhe më pas shtoni lëngun e limonit.
Pijeni çdo ditë, 20 minuta para se ta konsumoni mëngjesin.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...