in ,

Tendos lëkurën më mirë se botoksi: Maska prej tre përbërësve heq 10 vjet nga fytyra!

Tendos lëkurën më mirë se botoksi: Maska prej tre përbërësve heq 10 vjet nga fytyra!0
Po shfaqen...

Pos që është ekonomike, efekti i saj është ekuivalent i botoksit të famshëm.

Maska është plotësisht natyrale, ndërsa vërtet tendos lëkurën më mirë se botoksi.

Përbërësit:

  • 1 të bardhë të vezës;
  • Gjysmë luge lëng limoni;
  • Gjysmë luge vaj kokosi

Përgatitja:

Po shfaqen...

Merrni një vezë të madhësisë mesatare dhe ndajeni të bardhët nga të verdhët e vezës. Qiten të bardhët e vezës në një enë dhe tundeni derisa të bëhet krijohet shkumë e dendur. Pastaj shtoni lëngun e limonit dhe vajin e kokosit dhe përsëri tundeni.

Maskën qiteni në fytyrën e pastruar dhe lëreni të veprojë 10-15 minuta. Kur të thahet maska, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë apo me çaj kamomili. Për rezultate optimale, mjafton të përdorni këtë maskë 2 herë në javë.

Provojeni!

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

0

Fotografi virale: Rusja lindi fëmijën në detin e Kuq!

Antioksidanti më i fuqishëm që do pastrojë arteriet tuaja nga kolesteroli i keq