Tri mënyra tjera për ta përdorur VAJIN e KOKOSIT, e që nuk i keni dëgjuar më parë!

Nëse mendoni se vaji i famshëm i kokosit mund të përdoret vetëm për t’i bërë flokët më të shëndetshme dhe më të ndritshme, jeni gabim!

Vaji i kokosit ndihmon në djegien e dhjamit

Vaji i kokosit ndihmon në zvogëlimin e obezitet, pasi që MCTs që gjendet në vaj e rrit shpenzimin e energjisë, dhe rrjedhimisht djeg më shumë dhjam. Ndërsa, nëse e përdorni si vaj për gatim, vaji edhe mund t’ua zvogëloj nivelet e kolesterolit në gjak.

Heq grimin e syve

Vendosni një pikë vaj kokosi në një copë pambuku dhe fërkoni sytë me të. Vaji bën punë të mirë në heqjen e grimit rreth syve, si dhe e lë atë zonë të hidratuar dhe të ushqyer. Mos harroni që pastaj ta pastroni fytyrën.

Shëron plagët

Nëse vaji organik i kokosit aplikohet në plagë, mund ta shërojë atë shumë shpejt, pasi që ka elemente anti-kërpudhore dhe anti-mikrobare. Gjithashtu vaji është i mirë në mbajtjen e hidratuar të lëkurës dhe mban erë të mirë.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Mishi i kuq nxit reagimin imunitar që shkakton kancerin

9 muaj në 4 minuta – Shikojeni videon e mrekullisë! (Video)