Ujë me hudhër e kanellë, ja përfitimet e mëdha në organizëm

0 540

Faktorët më të shpeshtë që ndikojnë në nivelet e larta të sheqerit dhe yndyrnave në gjak përfshijnë një dietë të keqe ushqimore, stresi kronik, përdorimi i medikamenteve të caktuara, kushti para-diabetik etj.

Ilaçi natyral që do t’ju paraqesim në këtë postim është shumë i dobishëm për rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak dhe uljen e nivelit të yndyrnave.

Përbërësit:

1 l ujë,
4 shkopinj kanelle,
6 thelpinj hudhër.

Hidhini të gjithë përbërësit në një shishe qelqi dhe ruajini në frigorifer për 5 ditë. Pas 5 ditësh, pini çdo mëngjes esëll 100 ml të lëngut çdo mëngjes. Pasi të keni mbaruar dozën e parë bëni një pushim 2 javor dhe më pas përsëriteni kurën edhe një herë.

Ky ilaç natyral përveç se do të rregullojë nivelin e sheqerit dhe yndyrnave në gjak, do të përmirësojë shëndetin e përgjithshëm pa asnjë efekt anësor.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë