Uleni tensionin e lartë dhe zhbllokojini arteriet me këtë recetë gjermane!

0 377

Me këtë recetë të vjetër gjermane ju do të arrini ta luftoni presionin e lartë të gjakut, arteriet e bllokuara, si dhe shumë më tepër …

Do t’ju duhen vetëm xhenxhefil, hudhër, limon dhe ujë! Kur bëhen bashkë këto tre përbërës, veprimi i tyre shumëfishohet.

Ja receta e plotë:

Përbërësit:
4 thelpinj hurdhra
pak xhenxhefil
4 limona (bashkë me lëkurën)
1 litër ujë

Përgatitja dhe përdorimi:

Së pari duhet t’i lani mirë limonët dhe ti prini ato në copa të vogla. Pas kësaj shtojini në një blender bashkë me hurdhrat, xhenxhefilin dhe limonin. Masën e krijuar hidheni në një tenxhere me ujë të valuar. Para se të marrë valën, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të qetësohet. Ruajeni në shishe qelqi.

Prania e limonit do të neutralizojë erën e pakëndshme të hurdhrave prandaj mos u shqetësoni për këtë!

Konsumojeni këtë pije, çdo ditë në stomak bosh, të paktën dy orë përpara çdo vakti. Gjithmonë tundeni shishen përpara përdorimit.

Përmirësojeni shëndetin tuaj dhe thuajuni lamtumirë arterieve të bllokuara me këtë përzierje të shëndetshme dhe të mahnitshme!

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...