Zhytini duart në uthull molle dy herë në javë. Ja pse…

0 281

Kjo është një histori e vërtetë e një gruaje që vuante nga dhimbje të tmerrshme artrirti dhe ajo u përpoq të bënte çdo gjë për të lehtësuar dhimbjen e saj të madhe.

Ajo tha se u përpoq t’i shëronte dhimbjet e duarve për disa vite, me medikamente të ndryshme, por pa asnjë sukses. Kështu, ajo u përpoq të gjente shpëtim tek zgjidhjet alternative me përbërës natyralë.

Ajo provoi të zhyste duart e saj në uthull dy herë në javë, pasi u konsultua me mjekun e saj, i cili i sugjeroi të bënte shumë kujdes. Ajo e ka përdorur këtë trajtim për gati 3 muaj dhe tani ndjehet shumë më mirë.

Përbërësit:

1 filxhan uthull molle
6 gota ujë
Mjaltë

Përgatitja:

Shtojini përbërësit në një enë dhe përziejini mirë që të kombinohen me njëri-tjetrin. Në muajin e parë e përdoreni uthullën e mollës tri herë në javë, dhe më pas dy herë në javë.

Pas kësaj, nuk do të ndjeni më dhimbje të duarve të shkaktuara nga artriti.

Shënim: Nëse keni dhimbje në qafë ose në pjesë të tjera të trupit, vendosni fasha të zhytura në këtë përzierje në zonën ku ndjeni dhimbje.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë